ORTAK ALANLARA EŞYA BIRAKILMASI YASAKTIR !

25 Mart 2021

Ortak ve yeşil alanlara, araç gereç ve atık malzeme bırakılması yasaktır.

Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Site Yönetimi olarak sanayi sitemizin kapladığı toplam alan yaklaşık olarak 600.000,00 metre kare olmak ile birlikte 52.638,59 metre kare alanı ortak-yeşil alandan oluşmaktadır. Site yönetimimiz kurulduğu günden bugüne kadar ortak ve yeşil alanların tüm halkımıza hizmet etmek için gerekli özeni gösteriyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Temizlik İşleri Dairesi Başkanlığı ile yaptığımız mutabakat neticesinde sanayi sitemizde genel mıntıka temizliği sağlanmış, bu temizlik bize blok araları da temizlenmektedir. Ayrıca esnaflarımızdan gelen şikayetler ortak-yeşil alanlara usulsüzce bırakılmış araç, atık ve atık malzemeler, yazılı yazılı, SMS ve WEB sitemizden yaptığımız duyurular ile yayınlandı tarafından kaldırılması sağlanmış kaldırılmayan malzemeler; Çorlu Kaymakamlığı, Çorlu Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bilgisi dahilinde anlaşmalı olduğumuz yediemin otoparkına kaldırılmıştır. Kalan araç-gereç ve atık malzemeler için talebimiz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıtası hoparlör ile ilgili kaldırılması duyuru yapmış, denetim gerçekleştirmiş, tutanak tutulmuştur.

            Temizlik faaliyetine mukabil planlanan peyzaj çalışmaları ile 5000 adet ağaç ekilmiştir. İlerleyen dönemlerde gerek daha temiz gerek ise de daha yeşil bir çevre oluşması için ağaç ekim faaliyetleri devam edecek, ortak kullanım alanlarımıza parklar ve oturma alanları kurulması sağlanarak halkımızın ve esnafımızın boş zamanlarında da sosyal olarak faydalanabileceği alanlar yapılması planlanmaktadır.

            Tüm bu çalışmalarımıza rağmen ortak-yeşil alanlara uygun olmayan bir şekilde araç-gereç ve atık malzemeler konmakta, esnaflarımızın köpek kulübesinden tavuk kümesine sanayi sitemize yakışmayacak faaliyetlerde bulunmaktadır. Ayrıca birçok çeşitli bölüm çit ile çevrilmiş, işyerlerine dahil kendi işlerini yapmakta ortak sağlamak engel olmaktadır. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununa ve genel kurulda kabul edilen yönetim planımızın ilgili maddelerine göre bu usulsüz ilave müsaade edilmeyecektir. Esnaflarımızın bu usulsüz son vermeleri rica olunur. Aksi takdirde yapılacak temizlik faaliyeti neticesinde ortak kullanım her şey çöp olarak atılacaktır.